Telewizja wreszcie o KNP

Bardzo się cieszę jako zwolennik Kongresu Nowej Prawicy, że wreszcie telewizja napisała o Kongresie Nowej Prawicy, bo już myślałem, że rząd światowy stał się faktem. ;) (Swoją drogą polecam tą “spiskową” notkę i generalnie bloga). Wreszcie zainteresowała się sprawą, w której odznaczeni kiedyś urzędnicy PKW (Polski Komitet Wyborczy) odstawiają niezłą, dodajmy – niekonstytucyjną szopkę.

Sprawa jest następująca. KNP zgłosiło swoje listy na dwa dni przed ostatecznym terminem. PKW nie spieszyła się zbytnio z ich liczeniem i zaakceptowała część z nich dopiero kilka dni po terminie. Problem w tym, że przez to PKW wywaliła KNP z 22 okręgów!

Sprawę przedstawiłem dosyć płytko, o całości najlepiej przeczytać na stronie Nowego Ekranu, który dostał odpowiedź Sądu Najwyższego, który odniósł się do działań PKW jako kompletnie niewłaściwych i niekonstytucyjnych.

Jeżeli PKW utrzyma swoje postanowienia to być może po zakończeniu wyborów sąd miałby prawo uznać wybory za nieważne… To doprowadziłoby do olbrzymich strat finansowych…

Telewizja oczywiście milczała na ten temat do szewskiej pasji doprowadzając wszystkich tych, którym ta sprawa leżała na sercu. Pierwszy “zmowę milczenia” przełamał Polsat News, potem wreszcie sprawa pojawiła się na antenie Faktów, a Janusz Korwin – Mikke został zaproszony do Rymanowskiego. Niestety, szef Nowej Prawicy oczywiście znowu musiał odnosić się do całej masy kontrowersyjnych spraw typu: “Banda Czworga do kryminału”, “No chyba nie wyglądam na demokratę”, czy “Złodzieje, złodzieje, złodzieje”. Tego typu “argumenty” na pewno nie trafią do szerokiego grona niezdecydowanych, mimo, że program partii jest konstruktywny i sensowny. Już miałem nadzieję na Nowego Korwina oglądając spoty, w których mówi o kobietach (zupełnie inaczej niż mówią stereotypy, co nie oznacza, że co innego).

Eh, czekam na inne, wyraziste postaci w partii oraz mówiące o partii dobrze (vide Rybiński, Ziemkiewicz).

Leave a Reply

Why ask?