JKM, KNP, Banda Czworga i… Wielka Klapa

Piszę tego posta bardzo rozczarowany. Rozczarowany naprawdę mocno. Oszukany.

Ostatnio, kiedy oddawałem swój głos na PO wydawało mi się, że oddaję głos na lepsze jutro. Na lepszą przyszłość. Na odważne reformy gospodarcze, na pomoc tym, od których w głównej mierze zależy dobrobyt Polaków – przedsiębiorcom.

Jestem zły, bo zostałem przez rząd oszukany, z resztą nie dziwię się. Większość wyborców PO chce, tu cytat:

Z badań wynika, że zdecydowana większość elektoratu PO – 82 proc., opowiada się za pełnieniem przez państwo funkcji opiekuńczej

źródło: http://fakty.interia.pl/fakty-dnia/news/ue-ilu-polakow-chce-pelnej-integracji-a-ilu-niezaleznosci,1692479

Większość wyborców chce państwa opiekuńczego, a potem dziwią się, że ludzie żyją z socjali. Mówi o tym znajoma – nauczycielka. Opowiada jak niektórzy bezczelnie żebrzą o kolejne socjale nie robiąc zupełnie nic. Cejrowski podał wspaniały przykład jak działa bezrobocie i mniejsza opiekuńczość państwa na ludzi. Niewidomy szewc naprawił mu buty.

Bynajmniej nie mam zamiaru wysyłać teraz wszystkich niepełnosprawnych na bruk i obciąć im wszystkie przywileje. Chciałbym jednak, żeby państwo zabrało taką możliwość wszystkim nierobom, pełnosprawnym, którzy śmią rejestrować się w PUP i udawać, że chcą szukać pracy dostając łącznie ok. 2900 różnego rodzaju zasiłków.

„….Przykład z ostatnich dni. Każdej rejestrującej się osobie wypisujemy specjalną kartę. Jest tam rubryka, w której należy wpisać minimum finansowe, za które dana osoba zgodzi się podjąć pracę. W naszym urzędzie zarejestrował się człowiek, który wpisał do karty 3 tys. zł na rękę. Zarabiająca trzykrotnie mniej, rejestrująca go urzędniczka zapytała, dlaczego akurat tyle, skoro od lat nie pracuje ani on, ani jego żona, a tak wysokie wymagania nie pozwolą mu szybko zmienić tego stanu. Pan wyjaśnił, że za mniej nie opłaca mu się pracować, boby na tym stracił. Ma trójkę dzieci, na które dostaje zasiłek pielęgnacyjny i rodzinne. Jako bezrobotnemu za przedszkole płaci mu gmina. Mieszkanie ma komunalne z dofinansowaniem, więc swoje małe prywatne może wynająć. Opał teżdostaje od gminy. Skoro będąc bezrobotnym dostaje 2,9 tys.zł z tytułu różnych zapomóg to rzeczywiście nie opłaca mu się pracować za mniej.”

Wiecej: http://www.eioba.pl/a/3a2m/z-polskich-absurdow-pracy-udawane-poszukiwanie#ixzz1XXS0B8CZ

Teraz, w tych wyborach chciałem zagłosować na partię, która przynajmniej w teorii chce tego co ja. Na partię, która ma w swoich szeregach ludzi ambitnych, wykształconych. Partię, która ma lidera, który co prawda jest półcelebrytą, ale ma twarde, niezmienne poglądy.

Nie wiem co będzie dalej, ale prawdopodobnie partia nie wystartuje we wszystkich okręgach (tylko w 21) co oznacza bardzo nikłe szanse na wejście do sejmu. A nie wiem czy chce mi się czekać kolejne 4 lata…

Pozostaje mi chyba wyemigrować, nie wiem… Plany na dzisiaj to po prostu dobre wytrawne wino… (Swoją drogą polecam bardzo dobre wina portugalskie w Katowicach. Moja ulubiona miejscówka z winami.)

Leave a Reply

Why ask?